Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva u pana PhDr. Rudolfa Slaby

13. 7. 2008

PhDr. Rudolf Slaba - Tálín

 
fotogalerie
mapa
kontakt:  604 625 674 

 

  Tak do téhle sbírky jsem se opravdu těšil a i když se nejedná o akci našeho klubu, nedá mi to a své zážitky na našich stránkách zveřejňuji, berte to třeba jako typ na výlet.

  Po předchozí telefonické domluvě, jsem se poslední červnový víkend vydal spolu s mojí drahou polovičkou Romčou, kamarádem Pavlem Coníkem a jeho dcerou Pavlínou, na dlouho plánovaný výlet za kaktusy do Jižních Čech. Tálín není složité najít a tak cesta proběhla tentokrát bez bloudění a podobných nepříjemností. Po půl desáté dopoledne už nás ve svém království přivítal pan Slaba.

  Myslím že na nás byl dobře vidět úžas, když jsme spatřili zahradu. Všude, kam se člověk podíval byla vidět práce a nápady člověka s neuvěřitelným citem pro přírodu, vše dokonale sladěné a nenásilné. Později, když jsem si zahradu procházel, přišel jsem na to, že kdekoli se zastavíte, naleznete něco obdivuhodného a krásného.

  První cesta však vedla samozřejmě do skleníku. Pár už jsem jich viděl, dokonce i z tohoto, jsem viděl fotky kdesi na netu, ale stejně mi spadla brada. Kamenná podezdívka příjemně ochlazovala prostor a celkový pohled do skledníku -  jedním slovem nádhera. Jako v každě velké sbírce, ani tady se nedá prohlédnout všechno, i kdyby jste se snažili sebevíc. Vždycky něco uteče vaší pozornosti a tak by se dalo skleníkem bloudit hodiny stále dokola.ObrazekZe zajetí té krásy nás vysvobodilo pozvání na dopolední kávu od dcery pana Slaby. Posezení u kávy v takovém prostředí a s takovými lidmi se nedalo odmítnout. Velice příjemně jsme si popovídali, protože i když se nikdo z naší "výpravy" nemohl znalostmi a zkušenostmi ani zdaleka našemu hostiteli rovnat, pan Slaba se s námi dokázal bavit jako s rovnými. Probrali jsme radosti i strasti které k našemu koníčku patří a už jsme chvátali do foliáku, kde měl náš hostitel kaktusy určené na prodej. Nebyl vůbec žádný problém si tu vybrat narozeninový dárek. Dokonce i moje žena si přišla na své a objevila mezi prodejnými kusy krásnou Nolinu a Brachychiton.

Obrazek

  Kytkám, jaké se dají koupit u pana Slaby se nedá odolat, zdravé a tak krásně vytrněné, to se prostě musí vidět. Škoda, že v prodeji nebylo víc sulek. Na druhou stranu si řikám, že mám alespoň záminku, proč se musím napřesrok vrátit.

                                         Baruna