Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd - 2010

  Jako cíl zájezdu pro rok 2010, byl nakonec vybrán Písek. Jelikož na Písecko náš klub již zájezd pořádal a někteří členové klubu sbírky okolo Pisku navštěvují, né každý byl s výběrem spokojen. Hlasování na schůzi však hovořilo jasně a stav naši pokladny rozhodnutí podpořil.

  Já za sebe můžu říci. že jsem byl velmi spokojen. Viděl jsem krásné sbírky, setkal jsem se s bezva lidma a nakoupil jsem víc než jsem si předsevzal. To vše bez dlouhého trmácení autobusem a za rozumnou cenu.

 

img_0899.jpg

  První návštěva byla u p.Šindeláře v Čimelicích. Venku na zahradě, musím doplnit "na krásné zahradě", jsme prohlédli pařeniště, kde byla k vidění, krom jiného, krásná sbírka Lobivií. V této době ještě nekvetly, ale musí to být nádhera. Lobivie však podle tvrzení majitele již nejsou středem jeho zájmu, v současné době vyhrává rod Gymnocalycium, tyto rostliny jsou umístěny v k domu přilepenému  polykarbonátovníku a sbírka je to opravdu rozsáhlá.

 

img_0920m.jpg

  Druhá návštěva byla v Talini. O sbírce Rudolfa Slaby je zbytečné se moc rozepisovat, to se musí vidět. I když jsem tu byl v loni i předloni, stejně jsem byl nadšen. Kvetlo něco úplně jiného než posledně a hlavně, tohle je jedna ze sbírek, kde kdyby byl člověk stokrát, vždy tu objeví něco, za co stálo se vrátit. Nevynechám jedinou  možnost se do této sbírky podívat.

 

img_0949m.jpg

  Po malém nedorozumění s píseckou městskou policií a po obědě jsme pokračovali návštěvou u pana Vodičky. I zde bylo rozhodně na co koukat a co nakoupit.

img_0968m.jpg

 Hned kousek vedle bydlí p. Kovář, tam jsme letošní zájezd zakončili. O tom, co bylo kde k videní více prozradí fotky.

                                           Baruna

img_0979m.jpg

FOTOGALERIE ZDE