Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zájezd 2008

4. 6. 2008

Zájezd 2008 - který měl být po Benešovsku.

 

foto Čechtice         foto Mořinka

 

  Letošní zájezd  byl plný překvapení a improvizací. Netroufám si zde někoho osočovat, že něco slíbil a nedodržel, nebo že měl něco domluvit a nedomluvil, prostě budeme to brát tak, že něco neklalplo a tak se přihodilo, že autobus s dvaceti zvědavými kaktusáři dorazil na Benešovsko a všechno bylo jinak, než mělo být.

  Jako první jsme navštívili sbírku v Čechticích. Pěkně řešený skleník, spousta krásných kytek a trošku vyděšený majitel. I když bylo vše dopředu nahlášeno a domluveno, byl trošku překvapen, že nás je tolik a že od něj chceme, aby nás zavedl do další sbírky. Já byl spokojen i s nákupem, jelikož jsem konečně sehnal Wilcoxie, samozřejmě ne jen ty. Nakonec jsem si z této sbírky táhnul dvacet rostlin. Bohužel to byla první a poslední sbírka na Benešovsku, do které jsme se podívali. Dál nás nikdo nečekal, nikdo s námi nepočítal. Obrazek

 

  Naštěstí se nám podařilo na poslední chvíli domluvit návštěvu u pana Zemana v Ondřejově a u pana Merhauta v Mořince. Trochu " z ruky " ,ale stálo to za to.

  Pan Zeman se sice nepyšní obrovskou sbírkou, ale oč menší má sbírku o to větší je u něj  možnost nákupu. Tím rozhodně nechci říct, že by se ve skleníku pana Zemana nebylo na co koukat. Sbírkové rostliny zdobí obvod skleníku a stůl uprostřed je vyhrazen prodeji. Ceny jaké jsou tady budete jinde hledat marně. Nakoupil každý.

  Jako posledního jsme navštívili pana Merhauta. V této sbírce jsem byl poprvé minulý rok a úplně mě nadchla. Zahrada plná pokladů a majitel je strašně příjemný a ochotný člověk. Je to jedna ze sbírek, kde nechápu, jak se nechá udžet v tak bezvadném stavu. I zde se dá dobře nakoupit  a to nejen kaktusy, ale i agave, juky, lithopsy a spoustu jiného. Pan Merhaut se specializuje na mrazuvzdorné rostliny.

 

Obrazek

 

  Tak že konec dobrý, všechno dobré. Doufám že se i letos zájezd líbil, i když se poprvé stalo, že nebyl úplně podle plánu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář