Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kam s nimi?

3. 1. 2008

Kam s nimi?

Tak tuhle otázku si určitě položíte a to ne jen na začátku vašeho kaktusaření,ale věřte, že si jí budete pokládat rok co rok.

Správný postup by byl asi nejdřív najít místo a promyslet, zda můžu poskytnout novému přírůstku vše, co potřebuje a až po té ho donést domů. Funguje to však úplně jinak, prostě ho vidíte, uděláte „Jůůůů“ a pokud není moc drahý, už ho vláčíte domu. Pokud ještě nejste v kaktusařině zaběhli,je důležité zjistit, co že je to vlastně za rostlinu, která nás tak oslovila a jaké podmínky pěstování vyžaduje. Není totiž kaktus jako kaktus a pokud se jich rozhodnete pěstovat víc v omezeném prostoru, měly by mít alespoň podobné nároky.  Pak už záleží na tom, kde a jak bydlíte a někdy také s kým bydlíte.

Je mnoho možností kam kaktus umístit, skleníček, pařenišťátko,slunný balkon, jižní okno a různá provizoria. Nebudu zde popisovat, jak má vypadat předokenní skleníček ani ostatní domečky pro pichláče, to by bylo na dlouho, ale vždy by měly splňovat alespoň základní pomínky. Jsou tři základní věci, které za použití zdravého rozumu a pouček z knih či internetu musíte dokázat skloubit a přizpůsobit ročnímu období. SVĚTLO – TEPLO – VODA. Více se o tom pokusím napsat v dalších článcích.

                                                                                                             Baruna